Zajęcia Cykliczne

W ramach zajęć cyklicznych „Czytamy z Bratkiem” przynajmniej raz w tygodniu dzieci z klas pierwszych poznają bajkowe opowieści Bratka. Są to opowiadania osadzone we współczesnych realiach szkolnych i należą do gatunku bajek terapeutycznych. Mają one na celu pomoc dziecku w radzeniu sobie z emocjami. Bratek jako przyjaciel wszystkich dzieci pojawią się nieprzypadkowo.

Zajęcia prowadzi p. Gosia Pituła.

Zajęcia cykliczne: Gry i zabawy na dywanie.

GRUNT TO DOBRA ZABAWA!

Integracja grupowa jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju społecznego dzieci. To właśnie poprzez wspólne zabawy uczniowie uczą się zasad współpracy, rozwijają empatię i uczą się funkcjonowania w grupie. Dlatego dzieci bardzo chętnie biorą udział w przeróżnych aktywnościach.

Zajęcia prowadzi p. Agnieszka Górecka.

„Rozśpiewane piątki” to zajęcia, podczas których w rytm radosnej muzyki śpiewamy, tańczymy, a przy tym dobrze sie bawimy! Zajęcia prowadzi p. Marzena Klim.

W ramach zajęć cyklicznych uczniowie poznają klasykę literatury dziecięcej. Wspólnie czytamy dzieła J. Brzechwy, G. Kasdepke, J. Tuwima i wielu innych poetów i pisarzy. Lubimy słuchać baśni, opowiadań i wierszy. Niektórych utworów poetyckich uczymy się na pamięć. Zajęcia prowadzi p. Alina Wysocka.

Wspólne czytanie wspomaga skupienie, relaksuje i uczy kulturalnego słuchania. W naszym cyklu czytelniczym poznajemy klasyczne bajki i baśnie. Dzięki nim pobudzamy wrażliwość, empatię i wyobraźnię. „Poranne czytanie” prowadzi p. Maja Rucińska.

Zajęcia cykliczne „Zagadki i łamigłówki” mają na celu skutecznie połączyć naukę z dobrą zabawą. Podczas wykonywania zróżnicowanych zadań rozwijamy takie cechy jak spostrzegawczość, cierpliwość, wytrwałość oraz umiejętność logicznego myślenia. Zajęcia prowadzi p. Marzena.

Podczas zajęć grafomotorycznych z p. Mają ćwiczymy ręce, by pięknie pisać i rysować. Wykonujemy prace konkursowe, projektowe i piękne przedmioty w ciekawych technikach plastycznych.

W ramach zajęć cyklicznych ” MAGIA RUCHU” p.Tomek zachęca dzieci do różnorodnych form aktywności ruchowej.

Pani Patrycja prowadzi kolejny rok „Gry i zabawy z językiem angielskim” oraz „Popołudnie z grami” dla starszych dzieci ze świetlicy. Uczymy się języka angielskiego poprzez różnego rodzaju dobrze znane nam gry i zabawy. Popołudnie z grami zaś spędzamy we wtorki i relaksujemy się i bawimy wspólnie po lekcjach.

W ramach cyklicznych zajęć czytelniczych uczniowie kl.1a i 1c w środowe poranki są zapoznawani z powieścią „Akademia Pana Kleksa „. Prowadzi ona nas przez świat dziecięcej magii i wyobraźni. Jest to piękna opowieść o magicznym świecie, która pobudza wyobraźnię i wskazuje, że warto odkrywać i rozwijać swoje talenty, podobnie jak czyni to Pan Kleks ze swoimi uczniami. Podsumowaniem zajęć będzie konkurs wiedzy dotyczący treści powieści.

Opr. Wiesław M.

Pani Viola zapoznaje kolejne roczniki pierwszaków podczas czwartkowych zajęć z postacią Pana Kazimierza Nowaka. Dokonał on niesamowitego wyczynu i przejechał na rowerze cały kontynent afrykański w ciągu 5 lat. Wszystkie jego przeżycia, spotkania i przygody opisane są w książce Ł. Wierzbickiego pt. „AFRYKA KAZIKA”.

W świetlicy pierwszaków prowadzimy cykliczne zajęcia taneczno-muzyczne. Dzieci wspaniale bawią się, poznając nowe tańce, zabawy ruchowe i integracyjne. Zajęcia prowadzą p. Małgosia Pituła i p, Honorata Rejtan.

“Podróże małe i duże” są to zajęcia cykliczne prowadzone przez panią Agnieszkę, które przenoszą naszych uczniów w różne zakątki naszej planety. Dzięki temu, dzieci mają możliwość poznania historii, tradycji i kultury innych państw. Październik był miesiącem Korei Południowej. Zajęcia wzbogaciły zdjęcia oraz pamiątki przywiezione przez panią Agnieszkę, z tego ciekawego kraju. Dzięki temu, świetliczaki mogły potrzymać w rękach autentyczne pieniądze (wony południowokoreańskie), koreański wachlarz, metalowe pałeczki do jedzenia czy albumy idoli K-popowych.

Opr. p. Agnieszka Górecka