Projekty Ogólnopolskie

We wrześniu dzieci ze świetlicy klas pierwszych rozpoczęły pracę z Międzynarodowym Projektem pt. „Kreatywne Prace Plastyczne”. Pierwsza wystawa ma tytuł „Cudowne astry” . Autorami prac są dzieci z kl. 1a.

Opr. p. Małgorzata Pituła, Maja Rucińska, Olga Tolstiuk


W maju zakończyliśmy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Świetliczaki na tropie…przysłów”.

Uczestnikom z klasy 2c serdecznie gratulujemy!

Opr. Agnieszka Górecka


14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „EUROPA I JA” w ramach którego poznawaliśmy HISZPANIĘ. Wszyscy uczestnicy uzyskali certyfikaty i dostali drobne upominki. Gratuluję naszym świetliczakom całorocznej efektywnej pracy.

Koordynator projektu Violetta Skorulska


„Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem”.

Ostatnie nasze zajęcia z projektu: „Świetliczaki na tropie… przysłów” poświęciliśmy na kreatywne zabawy w „plastyczne gdybanie”. Mogliśmy puścić wodze naszej fantazji i wyobrazić sobie świat… No właśnie, jaki? Sami zobaczcie!

Opr. Patrycja Dobrzyńska


Śmiech to zdrowie, ale dlaczego? Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 2c. Wspólnie obejrzeliśmy krótki film pt. “Śmiech to zdrowie – odkryj moc uśmiechu…”. Następnie, zorganizowaliśmy “Festiwal dowcipów”, na którym świetliczaki opowiadały swoje ulubione kawały. Wspólnie wybraliśmy najzabawniejsze i stworzyliśmy gazetkę świetlicową pt. “Kraina dobrego humoru”. Śmiechu było co niemiara.

Opr. Agnieszka Górecka


„Bez ciekawości nie ma mądrości”.

Kolejne z poznawanych przysłów z naszego projektu: „Świetliczaki na tropie przysłów” dało nam możliwść uczestnictwa w eksperymentach przeprowadzanych przez naszego szkolnego Pana od chemii – Dawida Markowskiego. Zajęcia te były bardzo ciekawe, a uczniowie nie mogli wręcz oderwać wzroku od przeróżnych doświadczeń chemicznych. Drugą częścią naszych zajęć było zaś stworzenie albumu obrazkowego pt. „A to ciekawe…”, który zawierał przeróżne ciekawostki ze świata.

Opr. Patrycja Dobrzyńska


„Co dwie głowy to nie jedna”

Uczniowie 2c, dzięki zadaniu które musieli wykonać w grupach, poznali znaczenie przysłowia: „co dwie głowy to nie jedna”. Świetliczaki podzieliły się na małe zespoły, wybrały tematy które ich interesują i dzięki ścisłej współpracy stworzyły piękne plakaty o ptakach, samochodach i Robercie Lewandowskim.

Opr. Agnieszka Górecka


Zrealizowaliśmy nasze ostatnie zadanie z projektu EUROPA I JA. Poznaliśmy zwierzęta dziko żyjące w Hiszpanii.

Opr. P. Viola Skorulska


„Trening czyni mistrza”

Kolejne przysłowie z projektu „Świetliczaki na tropie…”. Tym razem poznaliśmy sylwetki wybranych polskich sportowców, a następnie usiłowaliśmy pobić rekord w Świetlicowych Mistrzostwach Hula Hop.

Opr. Agnieszka Górecka


Realizując kolejne projektowe zadania „EUROPA I JA” poznaliśmy tym razem

podstawowe nazwy liczb w języku hiszpańskim.

Opr. p. Viola Skorulska


Kolejne zajęcia z ogólnopolskiego projektu dla świetlic pt. „Świetliczaki na tropie przysłów” miały na celu omówienie przysłowia: „Kto pyta, nie błądzi”. Uczniowie dowiedzieli się co oznacza to przysłowie, wysłuchaliśmy wiersz Jana Brzechwy o tym samym tytule oraz zrobiliśmy komiks związany z bezpieczeństwem.

Opr. Patrycja Dobrzyńska


Projekt „Kreatywne Prace Plastyczne „. W kwietniu dzieci wykazywały się kreatywnością w technice akwareli. Farby wodne bardzo podobały się dzieciom i powstały piękne prace.

Opr. Maja Rucińska i Małgorzata Pituła


Kolejne zajęcia z cyklu „Świetliczaki na tropie…” tym razem dzieci poznały przysłowie: „Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one”. Po wyjaśnieniu znaczenia tego przysłowia, rozmawialiśmy o zasadach savoir-vivre w różnych zakątkach świata. Wspólnymi siłami stworzyliśmy szkatułkę szczęścia z pozytywnymi myślami. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę dla dzieci pt. „Savoir-vivre” – Zozi.

Opr. Agnieszka Górecka


Uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy biorą udział w XVI Edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć odbywających się w ramach projektu poruszamy tematykę ekologii i życia w zgodzie z naturą.

Opr. Marzena K. i Alina W.


W ramach realizowanego w świetlicy projektu „Świetliczaki na tropie przysłów” ostatnio poznaliśmy filipińską bajkę pt. „Nie wszystko złoto, co się świeci”, braliśmy udział w dyskusji, jak również próbowaliśmy uzyskać złoty kolor mieszając pastele na kartach z treścią przysłowia. Chętni wykonali ilustrację do fabuły ciekawego opowiadania o królu, jego trzech synach, przyszłych księżniczkach, złotym zamku i…małpce. O tym wszystkim możecie w świetlicy przeczytać sami.

Opr. p. Danuta Jawornicka


Kolejnym zadaniem projektu EUROPA I JA jest poznanie „kogoś ważnego” z Hiszpanii. Dlatego też najpierw obejrzeliśmy film o Antonio Gaudim, a następnie próbowaliśmy tworzyć, tak jak on – mozaikowo.

Opr. p. Viola Skorulska


„Świetliczaki na tropie przysłów”

W ramach projektu ogólnopolskiego pt. „Świetliczaki na tropie przysłów” poznaliśmy kolejne przysłowie, które brzmi: „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Dowiedzieliśmy się, co ono oznacza, oraz przypomnieliśmy sobie bajkę o „Pinokiu”, która była idealnym przykładem dla dzieci. Rozwiązaliśmy quiz wiedzy ogólnej, a uwieńczeniem zajęć były zajęcia plastyczne przedstawiające kukiełkę Pinokia.

Opr. Patrycja Dobrzyńska


„Świetliczaki na tropie przysłów”

W tym tygodniu, uczniowie klasy 2c po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie: „Świetliczaki Na Tropie Przysłów”. Tym razem poznawaliśmy znaczenie przysłowia: „Być w Rzymie i papieża nie widzieć”. W ciągu jednych zajęć odwiedzaliśmy największe zabytki Europy. Poznaliśmy historie i ciekawostki na ich temat. Następie wspólnie stworzyliśmy krzyżówkę z hasłem: „W Europie na urlopie”.

Opr. p. Agnieszka Górecka


Pracę pt. KOSMOS wykonane w marcu w ramach projektu „Kreatywne Prace Plastyczne”. Dzieci rysowały kredkami świecowymi swoje wyobrażenie kosmosu, a następnie malowały farbami wodnymi.

Opr. p. Gosia P. i Maja R.


Kolejnym zadaniem projektowym „EUROPA I JA” jest przygotowanie hiszpańskiego posiłku. Zdecydowaliśmy wspólnie, że zrobimy malutkie przekąski – kanapeczki nazywane po hiszpańsku TAPAS. Smacznego!

Opr. p. Viola S.


Kolejnym projektowym zadaniem, jest wysłanie pozdrowień do szkoły w Bochotnicy ( Kazimierz Dolny), która jest organizatorem projektu EUROPA I JA. Pozdrawiamy Was serdecznie z Zielonej Góry!

Opr. p. Viola S.


Prace plastyczne wykonane przez pierwszaki w lutym w ramach projektu „Kreatywne prace plastyczne „. Smoki malowane kredkami świecowymi na papierze ściernym.


W lutym odbyły się kolejne zajęcia z Ogólnopolskiego Projektu dla świetlic pt. „Świetliczaki na tropie przysłów”. Wspólnie poznaliśmy przysłowie: „Strach ma wielkie oczy”. Dowiedzieliśmy się co ono oznacza na podstawie krótkiego filmiku oraz wybranego fragmentu książki Magdaleny Młodnickiej pt. „Strach ma wielkie oczy”. Uwieńczeniem naszych zajęć było stworzenie wystawy z miejscami, które wydają się nam groźne i straszne. Dodatkowo odbyły się zajęcia na podstawie gry karcianej pt. „Wyturlaj potwora”.

Opr. Patrycja Dobrzyńska


ŚWIETLICZAKI NA TROPIE – PRZYSŁÓW

Uczniowie naszej świetlicy zostali zaproszeni do ogólnopolskiego projektu pt. ŚWIETLICZAKI NA TROPIE – PRZYSŁÓW. Jest to już kolejna edycja. W tym roku, dzieci poznają czym są przysłowia. Zajęcia prowadzą: pani Agnieszka, pani Danusia i pani Patrycja.

„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Po przeczytaniu książki pt. „Tygrys i przyjaciele”, dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie: „kim jest przyjaciel?”, a następnie wyjaśniły znaczenie wyżej wymienionego przysłowia. Dzieci wspólnymi siłami stworzyły obraz bajkowych przyjaciół, czyli – Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Tygryska i Kłapouchego. Następnie napisały listy do swoich najlepszych przyjaciół oraz wykonały dla nich drobny upominek. To były naprawdę bogate zajęcia.

Opr. Agnieszka Górecka


Nasza Świetlica bierze udział w Ogólnopolskim projekcie świetlic: „Świetliczaki na tropie… przysłów”. W związku z tym, uczniowie klasy 2c mieli możliwość wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez panią Agnieszkę, na których dowiedzieli się czym są przysłowia. Nauka przez zabawę brzmi wspaniałe, prawda? Tak było i tym razem. Dzieci poznawały nowe przysłowia dzięki takim zabawom, jak kalambury, czy quizy. Na koniec, by utrwalić zdobytą wiedzę, uczniowie mieli za zadanie dopasować wyrazy tak, by tworzyły poznane przysłowia.


W styczniu dzieci wykonały następujące prace w projekcie: „Kreatywne Prace Plastyczne”. Temat: „Dzikie zwierzęta w pastelu”.

Mali artyści to: Zosia K., Leon L., Kaja, Hania K., Tomek Sz., Roksana, Julian, Ala, Idalia, Stasiu. Wszystkie dzieci z klas pierwszych.


„Veo veo que ves” – „Popatrz popatrz co to jest” to hiszpańska zabawa muzyczno – ruchowa którą poznały nasze świetliczaki w ramach projektu EUROPA I JA.


Zadanie grudniowe w projekcie Kreatywne Prace Plastyczne – „Miasto zimą „. Prace wykonały pierwszaki: Ola N., Roksana, Zuzia D., Tomek T., Patryk, Leon L., Kaja, Idalia, Sara.


W świetlicy dla starszych uczniów ruszyła kolejna, czwarta już edycja projektu ogólnopolskiego pt. „Świetliczaki na tropie… przysłów”. W tym roku poznajemy przysłowia, rozwijając przy tym wyobraźnię oraz zdolności manualne. Koordynatorem Projektu jest p. Agnieszka Górecka. Projekt prowadzą p. Patrycja Dobrzyńska oraz p. Danuta Jawornicka.


Dzieci z młodszej grupy przygotowały prace w ramach projektu: „Kreatywne Prace Plastyczne”. W listopadzie dzieci poznały technikę malowania plasteliną. Temat: Abstrakcja.


Buen dia! W październiku ruszyła już trzecia edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i Ja”. We wcześniejszych latach udało nam się poznać Włochy i Wielką Brytanię. Teraz chcemy zachęcić do poznawania kolejnego europejskiego kraju. W tym roku szkolnym uczniowie z klasy drugiej będą poznawać Hiszpanię: ciekawostki, potrawy, zwierzęta, rośliny, zabawy, tańce itp. Nos vemos w naszej świetlicy! Koordynatorką projektu w roku szkolnym 2023/24 jest p.Violetta Skorulska


W październiku zapoznaliśmy się z techniką malowania na podkładzie z fazy bawełnianej. Podkład był wykonany samodzielnie przez dzieci, a potem powstały piękne bukiety jesienne.


We wrześniu dzieci poznawały technikę „mokre w mokrym”.


W tym roku szkolnym dzieci ze świetlicy klas 1 uczestniczą w IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego – „Kreatywne Prace Plastyczne”. Celem projektu jest wspieranie rozwoju kreatywności. W każdym miesiącu na dzieci będzie czekało nowe zadanie rozwijające wyobraźnię i zachęcające do wyrażania ekspresji. Zajęcia prowadzone są przez: p. Maję Rucińską i p. Małgorzatę Pituła.